Orbán Viktor nem érti miért akar tőlünk az Európai Unió "pénzt elvenni, miközben máshová zsákszámra öntik azt". Amikor a kormány éppen visszarántotta az országot a szakadék széléről, a gazdaság kezd magára találni, Magyarország teljesíti a költségvetési hiányra vonatkozó elvárásokat és csökken az államadósság is, akkor az EU vezetői meg akarják büntetni a magyar embereket az előző kabinetek felelőtlen döntéseiért. A kettős mérce ellenére azonban Orbán Viktor úgy nyilatkozott, kormánya ki fog tartani gazdasági céljai mellett. A Miniszterelnök a Német Gazdasági Klub húszéves évfordulóján elmondta, Európa nem léphet ki a válságból, míg a "régi, elavult" szemléletet fel nem adja.
2012.02.23.
Orbán: Az Unió vezetői meg akarják büntetni a magyarokat
Címkék: Orbán Viktor Német Gazdasági Klub
3 komment
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
chronometere 2012.02.24. 07:26:47
Íme:
"A bajba jutott országok megsegítésének kockázata lehet az, ha a kormányok úgy gondolják, hogy az EU úgyis megmenti őket, ezért kevésbé hajlandók reformokat bevezetni. A reformok véghezvitele a politikai erőviszonyok függvénye. Erre a példát épp mi, magyarok szolgáltattuk. A bajok okait – ahogy azt a ma hatalmon levők teszik – lehet összeesküvés-elméletekkel, spekulációs támadásokkal magyarázni, „szabadságharcot” vívni, az elődökre visszamutogatni, stb. Ám,ha a „visszamutogatásra” figyelünk, akkor érdemes visszamutatni, és rámutatni a történtekre.
2006 júliusában a Fidesz – mivel Gyurcsányéknak nem volt 2/3-os többségük a parlamentben, könnyen tehette – leszavazta a kormány közigazgatási reformjához szükséges alkotmánymódosító javaslatát. Hogy ez milyen következményekkel járt, azt Orbán Viktor érzékeltette, amikor 2009. február elején egy londoni lapnak nyilatkozva a magyarországi reformokat sürgette. Az egészségügyi reformot azért ellenezte, mert nem azzal, hanem az államszerkezet átalakításával kellett volna kezdeni, amivel a jelenlegi 8 százalékról 6-ra, az EU-átlagra csökkentené a bürokráciára fordított kiadásokat. (Elhallgatta, hogy ezt 2006-ban leszavazta.)
Orbán Viktor jól tudta. A reform elmaradása miatt évi 400 milliárd forint a többletkiadásunk az államigazgatásra, nem beszélve az egészségügyre és a felsőoktatásra fordított pluszpénzekről. Ha az EU akkor következetesebb az „elvárásokban”, minden bizonnyal jobb helyzetben lenne gazdaságunk.
Gyurcsány Ferenc, Magyarország miniszterelnöke, 2008 márciusában (!) ajánlotta, hogy hozzanak létre közös pénzügyi felügyeleti szervet, 2009-ben a tagországok márciusi találkozóján pedig indítványozta, hogy az unió alapítson eurós alapot a bajbajutottak támogatására. A résztvevők a javaslatát elutasították.
2010 júniusában aztán létrehoztak egy mentőalapot (EFSF), amit pénzügyi elemzők már nem tartanak elégségesnek. Most szorgos munka folyik a válság megoldása és az integráció elmélyítése érdekében.
Adódnak a kérdések: ki fizeti a reformok meghiúsításával okozott többletköltségeket? Gyurcsány Ferenc idejében szólt? Talán el kellett volna fogadni javaslatait?"
Remélem Martin Schulz úr és a többiek is olvasták.
tüskéswanek 2012.02.24. 10:27:19
ki kicsoda 2012.02.24. 10:48:32
... ha nem lennél ekkora bunkó, gumicsizmás, klottgatyás paraszt, semmilyen probléma nem lenne
... de legalább felnyitod a lila ködbe burkolódzott híveid szemét
Utolsó kommentek